Zilli Sonbahar / Kış 2019 – 2020 Koleksiyonu: Rafine, güçlü ve karizmatik

Zilli Sonbahar / Kış 2019-20 Koleksiyonu’nun üç temel özelliği rafine, güçlü ve karizmatik olması. Markanın simge figürü aslana ait bu temel özelliklerden yola çıkarak tasarlanan koleksiyon, ZILLI erkeğinin Black & Gold gardırobunun sunduğu zarafete ulaşmasındaki temel yapı taşlarını oluşturuyor.

Aviator ceketlerden esinlenerek tasarlanan yama cepli Galien modeli, astarında kaşmir şerit detaylara sahip. Koleksiyonda, vizon yakalı sofistike antrasit yün / ipek veya altın şerit detaylı siyah dana derisinden nubuk gibi farklı Desert Bomber modelleri bulunuyor. Çift malzemeden üretilen Braque modeli bu sezon yeni tasarımı ile beğeniye sunuluyor. Geyik derisi ve kaşmirden üretilme uzun Gentry parka, dana derisi nubuk motorcu botları ile tamamlanıyor.

ZILLI ustalarının terzilikteki seviyelerini ortaya koyan yeni takım elbise ceketleri, güçlü erkeği vurguluyor. İşlemeli cepli kaşmir blazer ceket, düz bir klasik pantolon veya yama cepli bir kargo pantolon ile tam bir takım oluşturuyor. Gri İskoç ceket, kış bronzluğunu göstermek için mükemmel tercih. Takım elbise sevenler için, göğüs cebinde markanın “Z” harfi işlenmiş kahverengi Bismarck, koleksiyonun öne çıkan modellerinden biri.

Tasarımcı Sergio Colantuoni ile birlikte markanın Lyon’daki atölyelerinde özel olarak  “L’Art dans la peau” kapsül koleksiyonu için el işçiliği ile üretilmiş ceketler ve montlar, aslan ve leopar gibi hayvan figürlerinden oluşan farklı nakış detayları ile süslenmiştir. Bu görkemli figürler, kemer tokalarında, ceplerde ve Jean pantolonlardaki yamalarda da kendini gösteriyor. Krokodil detaylı sneaker ile kombin edilen süet işlemeli uzun yün ceket, yeni ZILLI erkeğinin centilmenliğini yansıtıyor.

Yenilikçi sneaker modelleri ile tanınan marka, kumaş ve dana derisinden runner modeller ile de “Athleisure” bir görünüm kazanıyor. Black & Gold gardırop ile kombinlenen altın şeritli, krokodil detaylı süet ayakkabılar koleksiyonun bu atletik ve şık yapısını ortaya sunuyor.

Dana derisinden kükreyen aslan detaylı Oliver messenger çanta veya aynı figüre sahip Cyrille sırt çantası gibi aksesuarlar koleksiyonu en iyi şekilde tamamlıyor.