Stefano Ricci Sonbahar – Kış 2019/20 Koleksiyonu: Zamansız Yolculuk

“Hayat, bizim yaptığımız şeydir. Gezgin, seyahatin ta kendisidir. Gördüklerimiz, sadece gördüklerimiz değil, aynı zamanda olduğumuz şeylerdir. ” (Fernando Pessoa)

Zamansız zarafetin çekiciliği, ağır ağır işleyen eşsiz bir yaşam kalitesine övgü niteliğindedir. Kalite her zaman miktarın üzerindedir. Yolculuğun kişisel keyfi; ayrıcalıklı olmayı seven, her detayında benzersiz bir özellik arayan erkek için yadsınamaz bir değere sahiptir”. Stefano Ricci S.p.A.’nın Kreatif Direktörü Filippo Ricci, yeni Sonbahar / Kış 2019-20 Koleksiyonu’nu bu sözlerle tanıttı.

Dinamik insan, bilgi yolu boyunca ilerler ve ülkenin tarihindeki ilk tren yolculuğuna atıfta bulunarak, Siena ile sevgili Toskana arasındaki tepelerin mükemmel uyumuna saygı duyan Pietrarsa Müzesi’nde İtalya’nın büyük güzelliğini yeniden keşfeder ve sonrasında da tavizsiz çekiciliği ve stili yansıtan bir buharlı lokomotifin içinde Val d’Orcia Bölgesi’ni keşfe çıkar. Bu güzergâh, STEFANO RICCI’nin ortaya koyduğu İtalya ruhunu yansıtıyor.

Hayaller ve araştırmalar, detaylarda ışığını yansıtan kaliteli kumaşlar ile gerçekliğe bürünüyor. Bu yeni koleksiyonun ruhu, seyahat kavramından ilham alıyor: ruhun ve yaşamın yolculuğu. Burada, Pietrarsa Ulusal Demiryolu Müzesi’ndeki vagonlarda; Florentine Maison’un çağdaş ve zarif fikri, kartal detaylı değerli giysilerde, gücü ve gerçek erkekliği ortaya çıkarıyor.

Ahşap ve cilalı pirinçten vagonlar, zarif ve teknik stille dengelenmiş klasik bir mükemmellik arayışı içinde olan STEFANO RICCI erkeğinin ruhunu anlatıyor. Bu özel kumaşların her birinin farklı hünerleri var: Timsah detaylarıyla ve vizon kürk astarıyla tasarlanmış yün, ipek ve vikunya karışımı ceket, koleksiyonun değerli parçalarından biri. Öte yandan, traverten rengindeki kaşmir field ceket, nervür işlemeli kabartma detaylarına ve amaranth renkli süetlere sahiptir. İpeksi yüzeyine rağmen sağlam bir yapıya sahip kapüşonlu ceket, yağmura karşı pratik bir kullanım sağlar.

Bu koleksiyon; kişisel zevklerinden, gösterişinden, çağdaşlığından ve konforundan ödün vermeyen gezginlerin gardırobunu yansıtıyor, kalite ve mükemmelliği tek bir marka logosu altında birleştiriyor. Tanzanit mavisi tonlarda sartoryal takım elbiseler ve gizemli siyah renkteki gece elbiseleri rafine bir lüksü anlayışını simgeliyor. Mükemmel siluetleri tamamlayan kruvaze yakalı veya şal yakalı smokinler koleksiyonu en iyi şekilde tamamlıyor.