TARİHÇE

Alkon Group olarak, 15 yılı aşkın zamandır benzersiz müşteri hizmeti anlayışı ve zengin ürün yelpazemizle, şıklığından asla taviz vermeyen musterilerimizin her daim hizmetindeyiz. 1999 yılında Ankara’da açtığımız Classico isimli mağazamızla lüks perakende giyim sektorüne adım attık ve o günden beri yürümeye devam ediyoruz. İlk mağazamızla Brioni, Zilli, Stefano Ricci, Artioli gibi Dunya’nın en lüks İtalyan markalarını ilk kez Ankara’lı müşterilerimizle buluşturduk. O tarihten tam 10 yil sonra, 2009 yilinda Dunya’nın en prestijli erkek giyim markası, en prestijli erkeklerinin tercihi olup, çeşitli ödüllere layık görülmüş Brioni markasının Turkiye’deki ilk mağazasını Nişantaşı’nda açarak ilk kez İstanbul’a adım atmış olduk.

Tamamen el işçiliğiyle üretilen takım elbise ve ceketler, kişiye özel dikim servisi gibi hizmetlerle farklılaşmış marka, sanat, spor ve iş dünyasındaki güçlü erkekler tarafından klasik giyimde Dünya’nın en iyisi olarak kabul edilmektedir. 2011’de grubun İstanbul’da ve yine ayni zamanda Nişantaşı’ndaki ikinci mağazası Zilli faaliyete girmiştir. 400 m2 gibi geniş bir alana kurulan mağaza, markanın dünyadaki en buyuk üçüncü mağazası olma özelliğine de sahiptir. Kökeni 20.yy Fransa’sına dayanan Lyon merkezli lüks erkek giyim markası olan Zilli, Dünya’nın en iyi mont, kaban ve palto üreticisi olarak pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Firma, dış giyime ek olarak kot pantolonlara uyguladığı işlemeli detaylar, timsah derisinden yapılmış deri logo yamalar ve rozetlerle geleneksel kotlara lüks bir dokunuş da katmıştır.

Tasarımlarında hiçbir zaman kaliteden ödün vermeyeceğini ilke haline getirmiş olan ve lükslüğün tanımını baştan yazan ünlü İtalyan modacı Stefano Ricci’nin adını taşıyan mağaza, 2012 yılında Alkon bünyesine katılarak Ankara JW Marriott Hotel’de Türkiye’deki ilk mağazasını açmıştır. Gerçek ceviz ağacından üretilmiş mağaza mobilyalarına, yine mağazada kullanılan hakiki timsah derisi koltuk takımlarına ek olarak en kaliteli malzemelerin kullanıldığı “Home Collection” serisi, özel kayak koleksiyonu gibi lüksün ve kalitenin mühürlenmiş olduğu tasarımlarla marka kendi çizgisini açıkça belli etmiştir. Ankara mağazasından sonra 2014 yılında, firma İstanbul’daki ilk Türkiye’deki ikinci mağazasını Nişantaşı’nda açmıştır. Bu mağaza Stefano Ricci’nin gözünde Dünya’daki en iyi 3 Stefano Ricci mağazasından biri olarak gösterilmiştir. 2017 yılında ise marka, Türkiye’deki üçüncü mağazasını İstanbul’da Four Seasons Bosphorus Hotel’de açarak farklı bir lokasyonda da her daim şıklığıyla ön plana çıkan erkeklere hizmet vermeye devam etmektedir.

Grubun bünyesine kattığı ilk erkek giyim harici marka olan lüks italyan ev tekstili üreticisi Frette ise 2012 yılında Türkiye’deki ilk mağazasını açtı. Kökleri 1860 senesine dayanan markanın yatak örtüsü, nevresim takımları, masa örtüsü ve bornozlar gibi ev tekstiline dair çok geniş bir koleksiyonu vardır. Bu koleksiyonu çağdaş birinci sınıf otel zincirleri olan Ritz ve Savoy’dan lüks restoran zincirlerine, özel jetler ve yatlara kadar pek çok yerde görmek mümkün. Alkon Group son olarak 2017 yılında, LVMH bünyesinde bulunan Berluti markasının Türkiye’deki ilk mağazasını yine Nişantaşı’nda açmıştır. Bu mağaza ile grup, ayni cadde üzerinde en fazla mağazaya sahip olan firma konumuna gelmiştir. 17.yy eski Fransız yazısı olan Scritto’yu ayakkabı, çanta ve aksesuar ürün gruplarına şık bir tasarım ile yansıtarak farklı bir tarz oluşturan marka, kısa sürede çok beğenilen ve yükselişe gecen markalardan biri olmuştur.

ALKON GROUP

Adres: ALKON YAPI SAN. TEKSTİL TİC. A.Ş. Abdi İpekçi Cad. Park Apt
No: 19/1 Kat: 8 Nişantaşı  İstanbul/TÜRKİYE
Telefon : 0212 224 00 10