FRETTE

Ev tekstili sektöründe birinci sınıf lüks düşüncesinin eşdeğeri olarak görülen Frette; 1860 yılında Jean Baptiste Edmond Frette, Alexandre Payre ve Charles Chaboud tarafından kurulmuştur. Kısa sürede büyüyerek uluslararası bir marka haline gelen Frette, üretimini İtalya Monza’da bulunan fabrikasında yapmaktadır. 159 yıldır ev tekstilinde lüks tüketim pazarının özgün ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanmış olup, müşterilerine üründen ziyade kaliteli, kültürel zenginliklerle harmanlanmış bir yaşam tarzı sunan marka; dünyanın en lüks otellerinden Orient Express’in yemek salonlarına, İngiliz Kraliyet Ailesi’nden Vatikan’daki Aziz Petrus Bazilikası’na kadar birçok noktada kullanılmaktadır.

1880 yılından itibaren İtalyan devlet binalarının ve dünyadaki bütün İtalyan konsolosluklarının ev tekstili ihtiyacının Frette tarafından karşılanması günümüzde de süregelen bir gelenektir. Masa örtüsü koleksiyonu ile Titanik gemisinin ziyafet masalarını donatan Frette, günümüzde de Orient Express treninin masalarını kaplamaktadır. Dünya dört bir yanında bulunan mağazalarında seçkin müşterilerine hizmet veren marka, Londra’da Savoy, Paris’te Ritz, New York’ta The Plaza, Hong Kong’da Peninsula gibi dünyanın en ünlü otellerinin odalarını da donatmaktadır.

Frette; nevresim takımları, yatak örtüleri, bornozlar, havlular, kaşmir battaniye ve şallar, dekoratif yastıklar, bay/bayan pijama takımları, ev terlikleri, bebek battaniye ve nevresim takımları, masa örtüleri, mum ve oda parfümlerini zengin ürün yelpazesinde bulundurmaktadır.

Markanın sunduğu bir diğer ayrıcalık ise tüm dünyada gelenekselleşmiş olan evlilik listesi sisteminin kullanılıyor olmasıdır. Hediye almayı kolay ve zevkli hale getiren evlilik listesi sistemi, evlenecek çiftlerin ihtiyaçlarını ihtişamla karşılamaktadır. Bu sistemle beraber, çiftler ihtiyaçlarını hediye listesinde sevdiklerine sunup, kendilerine gelecek hediyelerin beğenilmeme olasılığını da ortadan kaldırmaktadır.

Frette’nin bir diğer ayrıcalığı ise ev tekstilinde sağlamış olduğu haute couture tasarım ve kalitesini teknelerde yaşatmasıdır. Minimalizm ile şıklığın birleştiği yat koleksiyonunda; mısır pamuğundan üretilen nevresim takımları, yatak örtüsü setleri, pike ve havlu takımları ile masa örtüleri ve takımları öne çıkmaktadır. Ürünlerin tamamı istenilen ölçüde teknenize ve size özel uyarlanabilmektedir.

FRETTE

Adres: Abdi İpekçi Caddesi No: 38/A 34360 Nişantaşı İstanbul/TÜRKİYE
Çalışma Saatleri: Pazartesi – Cumartesi / 09:30 – 19:30
Telefon: 0212 343 00 23 / Faks : 0212 343 00 76
E-Posta: frette@alkon.com.tr