EV TEKSTİL SEKTÖRÜNDE BİRİNCİ SINIF KALİTE

Frette

Ev tekstili sektöründe 1.sınıf lüksün eşdeğeri olan Frette, 1860 yılında Edmond Frette, Jean Baptiste, Alexandre Payre ve Charles Chaboud tarafından kurulmuştur. Kısa sürede büyüyerek uluslararası bir marka haline gelen Frette, bütün üretimini Monza, İtalya’da bulunan fabrikasında yapmaktadır. 154 yıldır ev tekstilinde lüks tüketim pazarının özgün ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanmış olup, müşterilerine üründen ziyade kaliteli, kültürel zenginliklerle harmanlanmış bir yaşam tarzı sunmaktadır.

1880 yılından itibaren İtalyan devlet binalarının ve dünyadaki bütün İtalyan konsolosluklarının ev tekstili ihtiyacının Frette tarafından karşılanması günümüzde de süregelen bir gelenektir. Masa örtüsü koleksiyonu ile Titanik gemisinin ziyafet masalarını donatan Frette, günümüzde de Orient Express treninin masalarını kaplamaktadır. Dünya çapında 200’e yakın mağazasıyla seçkin müşterilerine hizmet veren marka, Londra’da Savoy, Paris’teki Ritz, New York’taki The Plaza, Hong Kong Peninsula gibi dünyanın en ünlü otellerinin odalarını da donatmaktadır.

Frette bünyesinde nevresim takımları, yatak örtüleri, bornozlar, havlular, kaşmir battaniye ve şallar, dekoratif yastıklar, bay/bayan pijama takımları, ev terlikleri, bebek battaniye ve nevresim takımları, masa örtüleri, mum ve oda parfümlerini zengin ürün yelpazesinde bulundurmaktadır.

Markamızın sunduğu bir diğer ayrıcalık ise tüm Dünyada gelenekselleşmiş olan evlilik listesi sistemi işlemeye başlanmıştır. Hediye almayı kolay ve zevkli hale getiren evlilik listesi sistemi, evlenecek çiftlerin ihtiyaçlarını ihtişamla karşılamaktadır. Bu sistemle beraber çiftler ihtiyaçlarını hediye listesinde sevdiklerine sunup, kendilerine gelecek hediyelerin beğenilmeme olasılığını da ortadan kaldırmış oluyor.

Frette’nin bir diğer ayrıcalığı ise ev tekstilinde sağlamış olduğu couture tasarım ve kalitesini teknelerde yaşatması. Şıklık ve minimalizmin birleştiği yat koleksiyonunda; Mısır pamuğundan üretilen nevresim takımları, yatak örtüsü setleri, pike ve havlu takımları ile masa örtüleri ve takımları öne çıkıyor. Ürünlerin tamamı istenilen ölçüde teknenize ve size özel uyarlanabiliyor.

Frette İstanbul
Frette İstanbul
Frette İstanbul
Frette İstanbul

Frette İstanbul

Adres: Abdi İpekçi Caddesi No: 38/A 34360 Nişantaşı İstanbul/TÜRKİYE
Mağaza Müdürü: Halil AY
Çalışma Saatleri: Pazartesi – Cumartesi / 10:00 – 19:30
Telefon: 0212 343 00 23 / Faks : 0212 343 00 76
E-Posta: frette@alkon.com.tr