Berluti Sonbahar-Kış 2019/20 Koleksiyonu

Berluti Sonbahar – Kış 2019/2020 Koleksiyonu, lüks kavramını bağımsız bir bakış açısıyla ele alıyor. Kreatif Direktör Kris Van Assche marka için hazırladığı bu ilk koleksiyonunda, Berluti’nin geçmiş yıllardaki hazır giyim koleksiyonlarına zıt düşecek şekilde özgürlük ruhunu ön plana çıkartıyor.

Önceden belirlenmiş kuralların ve kodların yokluğunda, seçim ayrıcalığına dayalı çağdaş bir gardırobu sunuyor. Klasik ve deneysel sanatların tek bir çatı altında toplandığı Opéra Garnier’in salonlarında lanse edilen koleksiyon, lüks içerisinde her zamankinden farklı maceracı bir yolculuğun kapılarını aralıyor.

Koleksiyonda, Berluti’nin temel değerlerinin farklı bir şekilde yorumlanıyor: Markanın imzası niteliğindeki patinanın değişik renklere bürünmesi, klasik Venezia derisi ayakkabıların yeni ışıklarla aydınlanmasını sağlıyor. Berluti’nin Ferrara’daki el işçiliği atölyelerinde kullanılan eski mermer masaların renk tonlarının, Kris Van Assche tarafından ayakkabı patinasına ustalıkla işlenmesi tasarım konusunda yeni bir çığır açıldığını gösteriyor.

Kırmızı, sarı, mavi ve yeşil tonlar koleksiyonun hazır giyim kategorisini renklendiriyor. Boya sıçramış mermer görünümü, ipek gömleklerde veya deri çantalarda da karşımıza çıkıyor. Terzilik geleneği, dana derisi ve jakarlı elbiselerde Berluti’nin marka kimliğini yansıtacak şekilde ön plana çıkıyor.

Markanın el işçiliği ile üretilen simgesel patina ayakkabıları Alessandro (kurucusundan ismini alan) ve Andy (Warhol’den ismini alan) heykelsi özelliği sahip yeni köşeli burun detayı ile tekrardan yorumlanıyor. Alessandro modelinde bulunan ve elmas gibi parlayan metal plaka, koleksiyonun tamamına hakim parlaklık konseptini vurguluyor. Çekecek görünümlü kolye ve minyatür ayakkabı kalıbı görünümlü anahtarlık koleksiyonu tamamlayan aksesuarları oluşturuyor.